­
  • 7056_orez_4

Tencel

100.00€ S DPH

Úspech je v prírode

S TENCELom začína nová doba vo vláknovej technológii. Základom je prírodná surovina – TENCEL® sa získava zo surového dreva a je 100% biologicky opracovateľný. TENCEL® je jemný ako hodváb, silný ako polyester, chladivý ako ľan, teplý ako vlna a priedušný ako bavlna.

Voda je základ života – z toho TENCEL® vychádza. Celkom prirodzene naberá prebytočnú vlhkosť a zase ju rýchlo odvádza do ovzdušia.

Optimálny transport vlhkosti TENCEL®u je oproti syntetickým vláknam jedinečný. Nanotechnológia TENCEL®u podporuje túto prirodzenú vlastnosť vlákna – týmto je zaručené optimálne spánkové prostredie. TENCEL® prijíma o 50% viac vlhkosti ako bavlna.

Výroba TENCEL®u je revolučná. Výroba je založená na rozpúšťadle + spriadacom postupe. Revolučné na tomto procese je takmer úplný kolobeh rozpúšťadla – to sa z 99,5% získáva späť a minimálne zostatky emisií sú odbúrané v biologických čističkách. Tento výrobný proces získal európsku cenu za životné prostredie.

Kožný senzor Tencel®
Koža je najväčším ľudským dýchacím orgánom – chráni nás a reguluje telesnú teplotu. TENCEL® tieto funkcie podporuje a funguje tak ako druhá koža. TENCEL® má výnimočne hladkú povrchovú štruktúru – tým garantuje jemný pocit na koži.

Tencel® – jednoducho príjemné
Pri porovnaní povrchu vlákien bavlny, vlny a TENCEL®u je jasne vidieť rozdiel. Vlna má veľmi šupinatý povrch a bavlna nepravidelne hrubý povrch. TENCEL® je hladký a jemný.

Tencel® je dobrou voľbou pre citlivú kožu. Vďaka kombinácii hladkého povrchu a výnimočného vstrebávania vlhkosti umožňuje pozitívne prostredie pre pokožku. Tým zmierňuje problémy s citlivou pokožkou.

Bez chemických látok
Celkom bez chemických látok zabraňuje TENCEL® úplne prirodzene rastu baktérií. U umelých vlákien stúpa rast baktérií oproti TENCEL®u až 2000 krát.

Hygiena na úplne prirodzenej báze
Vďaka TENCEL®u môže naša koža nepretržite dýchať!

Pri vzniku vlhkosti je táto vlhkosť priamo odvedená do stredu vlákna. Preto nevzniká žiadna mokrá škvrna na koži, v ktorej by sa mohli množiť baktérie.

Vo dne v noci v najlepšej forme
TENCEL® zlepšuje prirodzene Váš spánok. Naše telo vydá v priebehu spáku 0,4 l vodnej pary – vlhkosti. Vynikajúce spracovanie vlhkosti TENCEL®u zaručuje príjemné, suché spánkové prostredie.

Bližšie informácie

  •         

Recenzie

Zatiaľ niesú žiadne hodnotenia.

Be the first to review “Tencel”